Back to homepage

Etiketë "112"

Вртете 112 за итна помош од полиција, медицинска или противпожарна

Вртете 112 за итна помош од полиција, медицинска или противпожарна

Со 2,3 милиони евра поддршка од ЕУ за хардверм софтвер и стручна помош, и во Македонија покрај постоечките броеви за итни случаи, во земјава во функција веќе е и бројот 112. Со свртување на тој број за најбрзо време ќе

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...