Back to homepage

Etiketë "2022"

“Lamtumirë Çerdhe”, parashkollorët e Gostivarit gati për në fillore!

“Lamtumirë Çerdhe”, parashkollorët e Gostivarit gati për në fillore!

Pa protokol dhe pa fjalime të drejtuesve të institucioneve, thjeshtë me këngë e vallzim veç për qeifin e tyre, sot parashkollorët e Institutit Nacional Çerdhja për fëmijë “Gëzimi fëmijëror” në Gostivar, i dhanë fund ndjekjes së edukimit parashkollor me porosinë:

Read Full Article
Video nga Rusia, paraqitet sikur të ishte nga mali Athos dhe sikur tregon Virgjëreshën Mari

Video nga Rusia, paraqitet sikur të ishte nga mali Athos dhe sikur tregon Virgjëreshën Mari

Recensojmë një postim në Facebook, në të cilin thuhet se një video e mahnitshme nga mali Athos, tregon se është shfaqur Virgjëresha Mari. Sipas përshkrimit në tekst, video është xhiruar në malin Athos dhe tregon shfaqjen e Virgjëreshës Mari. Rreth figurës që njerëzit

Read Full Article
​Tirana feston Vitin e Ri 2022, mes spektaklit të fishekzjarrëve dhe muzikës

​Tirana feston Vitin e Ri 2022, mes spektaklit të fishekzjarrëve dhe muzikës

Festa e pritjes së Vitit të Ri në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, ka kulmuar në orën 24:00 të mbrëmjes së 31 dhjetorit, ku me një spektakël fishekzjarrësh dhe muzikës, shqiptarët kanë pritur Vitin e Ri 2022. Kryetari i bashkisë së

Read Full Article
Shkupi priti vitin 2022 pa fishekzjarrë

Shkupi priti vitin 2022 pa fishekzjarrë

Kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, Shkupi ka pritur ndërrimin e motmoteve në një atmosferë të qetë, pa spektakël të fishekzjarrëve. Qielli i Shkupit nuk ka ndriçuar, edhe përskaj që në sheshin kryesor të qytetit është zhvilluar festë. Qytetarë të shumtë

Read Full Article
Janë dy djem foshnjet e para të 2022 në Tiranë! Vijnë në jetë Akid dhe Aiden

Janë dy djem foshnjet e para të 2022 në Tiranë! Vijnë në jetë Akid dhe Aiden

Jane dy djem foshnjet e para te 2022 ne kryeqytet! Lajmin e ka dhene permes nje postimi ne rrjete sociale ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu. “Mirë se erdhe AKID😍Fëmija i parë i vitit 2022 është djalë, që lindi shëndosh e

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...