Back to homepage

Etiketë "Albin Kurti"

Rama e ekspozon Kurtin në rrjetet sociale. Ky i fundit asnjë foto me kryeministrin shqiptar!

Rama e ekspozon Kurtin në rrjetet sociale. Ky i fundit asnjë foto me kryeministrin shqiptar! Updated

Kongresi i Partive Socialiste Europiane bëri bashkë kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Eri Rama e Albin Kurti. I pari, gati në çdo postim në rrjetet sociale ka ekspozuar homologun nga Kosova, por ky i fundit duket i kursyer dhe në

Read Full Article
Kurti përmend luftën edhe në intervistën për Reuters

Kurti përmend luftën edhe në intervistën për Reuters

Kosova është e përgatitur të qëndrojë kundër një sulmi të mundshëm nga Serbia pasi përkeqësimi i përplasjeve me pakicat serbe mund të rezultojë në një konflikt të ri të armatosur, tha kryeministri Albin Kurti në një intervistë për Reuters të

Read Full Article
Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit

Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit Updated

“Tërhiqet” Qeveria e Kosovës: E shtyen për një muaj vendosjen e reciprocitetit Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Albin Kurti është tërhequr nga vendimi për vendosjen e reciprocitetit, eapoeton Gazeta Blic. Ky vendim për shtyrjen e vendosjes së reciprocitetit vjen

Read Full Article
Reciprociteti ndaj Serbisë. ​Kurti: S’ka vend për tensione e as për destabilizim

Reciprociteti ndaj Serbisë. ​Kurti: S’ka vend për tensione e as për destabilizim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi gjatë një konference për media sot se nuk ka vend për tensione e destabilizim të situatës për shkak të vendimit të nesërm për reciprocitet të letërnjoftimeve dhe hapjes së afatit për regjistrim të automjeteve

Read Full Article
Kurti: Dialogu me Serbinë i rëndësishëm, por synimi duhet të jetë njohja reciproke

Kurti: Dialogu me Serbinë i rëndësishëm, por synimi duhet të jetë njohja reciproke

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara kanë hyrë në një fazë të re, duke qenë se sfidat në botë janë duke u shtuar. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, gjatë një vizite në

Read Full Article