Back to homepage

Etiketë "Albin Kurti"

Kurti për vendimet e fundit në raport me Serbinë: Lajçak e ka ditur

Kurti për vendimet e fundit në raport me Serbinë: Lajçak e ka ditur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se dikush në Bruksel mund të jetë trembur pasi presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq tha se mund të tërhiqen nga dialogu mes dy vendeve. Gjithashtu, kryeministri foli edhe për komentet e të dërguarit special

Read Full Article
Versioni i Vuçiqit për darkën në Berlin

Versioni i Vuçiqit për darkën në Berlin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur mbrëmë rreth dy orë në një konferencë për media rreth zhvillimeve në vendin e tij. Në disa raste ai iu është referuar dialogut me Kosovën dhe takimit të Berlinit që u ndërmjetësua nga

Read Full Article
Pak para darkës me Vuçiqin, Kurti dha një intervistë për mediat gjermane

Pak para darkës me Vuçiqin, Kurti dha një intervistë për mediat gjermane

Kryeministri Albin Kurti ka thënë dialogu duhet të jetë “parimor dhe i balancuar”, në një intervistë të dhënë për mediumin gjerman Deutsche Welle të mërkurën, para darkës dhe bisedimeve trepalëshe mes tij, emisarit Miroslav Lajçak dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Read Full Article
Po vjen kryeministri i tretë shqiptar në Ballkan. Për të katërtin ka marrëveshje në Shkup

Po vjen kryeministri i tretë shqiptar në Ballkan. Për të katërtin ka marrëveshje në Shkup Updated

I mandatuari për kryeministër të Malit të zi, Dritan Abazoviç propozoi zyrtarisht  strukturën dhe përbërjen e Qeverisë, për të cilën deputetët do të vendosin në seancën e Kuvendit në Cetinje. Nëse merr shumicën në Kuvend, Abazoviç do të jetë kryeministri

Read Full Article
Vuçiç: “Kurti dhe e vërteta janë kontradiktore – Britania po armatos Kosovën”

Vuçiç: “Kurti dhe e vërteta janë kontradiktore – Britania po armatos Kosovën”

Sa për deklaratën e Albin Kurtit, po ua them një gjë. Kurti dhe e vërteta janë contradictio in adjecto (kontradiktë në terma)”, tha Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Pink Tv, pyetur për deklarimet e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit,

Read Full Article