Back to homepage

Etiketë "Aleksandar Vuçiq"

Dorëzohet Serbia? Vuçiç: Duam gjetjen e një zgjidhjeje me Kosovën!

Dorëzohet Serbia? Vuçiç: Duam gjetjen e një zgjidhjeje me Kosovën!

Aleksandar Vuçiç pohoi se Serbia po e trajton seriozisht gjetjen e një zgjidhjeje “për krizën aktuale të shkaktuar nga lëvizjet e njëanshme të Prishtinës”. Këto komente, kreu i shtetit ser bi bëri pas një takimi me ambasadorin amerikan në Serbi,

Read Full Article
Vuçiq: E di që nuk besoni, tërë natën provova t’i bindë serbët për t’i hequr barikadat

Vuçiq: E di që nuk besoni, tërë natën provova t’i bindë serbët për t’i hequr barikadat

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë me dije se barrikadat e serbëve në veri të Kosovës ishin aq të forta sa asnjë forcë brenda Kosovës nuk do të mund t’i thyente ato. Kështu, ai tha në një intervistë për

Read Full Article
Zhvillimet në veri, Qeveria: Barrikadat në veri hiqen sot, më 1 gusht

Zhvillimet në veri, Qeveria: Barrikadat në veri hiqen sot, më 1 gusht

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm dhe shefja e UNMIK-ut Caroline Ziadeh po ndjek me shqetësim zhvillimet në veri të Kosovës. Ajo përmes një deklarate për media ka bërë thirrje për qetësi, rivendosje të lirisë së lëvizjes dhe shmangie të

Read Full Article
Vuçiç porosi maqedonasve për Propozimin Francez

Vuçiç porosi maqedonasve për Propozimin Francez

“Mos refuzoni paraprakisht, para se të mendoni mirë për interesat kombëtare”, ka theksuar presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për televizionin Sitel. Ai nënvizoi se propozimi evropian nuk duhet refuzuar para se të mendohet mirë. “Unë normalisht nuk mund

Read Full Article
Vuçiç pret nesër Lavrovin në Beograd, 3 shtete bllokojnë hapësirën ajrore për ministrin rus

Vuçiç pret nesër Lavrovin në Beograd, 3 shtete bllokojnë hapësirën ajrore për ministrin rus

Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë bllokuar hapësirën ajrore për ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavrov, cili sipas agjendës pritet ta vizitojë Beogradin më 6 e 7 qershor. Sipas danas këto 3 vende s’do ta lejojnë hapësirën

Read Full Article