Back to homepage

Etiketë "Anketa"

Anketa e IRI-it: BDI e para, ASH spostohet e dyta, Besa e treta, Altenativa në fund!

Anketa e IRI-it: BDI e para, ASH spostohet e dyta, Besa e treta, Altenativa në fund!

BDI ngelet e para, ASH spostohet e dyta, Besa ngelet e treta, Altenativa në kuotën zero. Keshtu tregon anketa e fundit e realizuar nga IRI amerikan, njofton Flaka VMRO-DPMNE: 19%LSDM: 11%BDI: 8%ASH: 5%Besa: 4%E Majta: 4%PDT: 1%Alternativa: 1%Asnjërën: 15%. Anketa

Read Full Article
Hulumtim i ri: BDI 8%, ASH 3 dhe Lëvizja Besa me 1% përkrahje. Alternativa “zhduket”

Hulumtim i ri: BDI 8%, ASH 3 dhe Lëvizja Besa me 1% përkrahje. Alternativa “zhduket”

BDI fiton tek shqiptarët e VMRO-DPMNE tek elektorati maqedonas, kështu tregon hulumtimi i fundit, i përgatitur në kuadër të “Programit për përkrahje parlamentare”, që e zbatojnë Instituti demokratik kombëtar (NDI), Institui për demokraci “Societas Civilis” – Shkup (IDSCS), Qendra për

Read Full Article
Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Në anketën e bërë publike të enjten nga IPSOS, BDI e Ali Ahmetit kryeson me 6% kundrejt Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, PDSH dhe Alternativa, Me 2% radhitet e dyta partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH, kurse me

Read Full Article
Anketa e re për Tetovën. ASH i afrohet Besës, BDI prinë bindshëm!

Anketa e re për Tetovën. ASH i afrohet Besës, BDI prinë bindshëm!

Siç shihet në këtë anketë BDI vazhdon të mbaj bajrakun edhe në këtë sondazh duke treguar edhe një herë se BDI fiton Këshillin Komunal me një diferncë të madhe ndaj partive tjera gjegjësisht Lëvizjes BESA të Bilall Kasamit. Sipas kësaj

Read Full Article
Analiza e Europe Elects: BDI fituese bindëse tek shqiptarët

Analiza e Europe Elects: BDI fituese bindëse tek shqiptarët

Agjencia Europiane (Europe Elects), e njohur për transmetimin e rezultateve të fundit të sondazheve në mbarë Europën, është duke analizuar sondazhin e IPIS që tregon epërsinë e BDI-së ndaj partive tjera shqiptare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Europe Elects

Read Full Article