Back to homepage

Etiketë "Antonio Milloshoski"

Reagim: Antonio Milloshoski gënjen, Xhaferi nuk ka pasur takim me delegacionin e Çeçenisë

Reagim: Antonio Milloshoski gënjen, Xhaferi nuk ka pasur takim me delegacionin e Çeçenisë

Pas lajmit se kryetari i kuvendit ka takuar delegacionin çeçen ka ardhur reagim nga kabineti Xhaferit, raporton KlanMacedonia. Antonio Milloshoski gënjen! “Çfarë i ka premtuar Talat Xhaferi delegacionit të Çeçenisë që e ka vizituar Kuvendin?” është pyetja që nuk ka

Read Full Article
Milloshoski: Qeveria e ktheu modelin e VMRO-DPMNE-së që vetë e hoqën për rritjen e pensioneve

Milloshoski: Qeveria e ktheu modelin e VMRO-DPMNE-së që vetë e hoqën për rritjen e pensioneve

Deputeti nga VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski thotë se në vitin 2018 LSDM-BDI hoqi rritjen e pensioneve sipas pagës mesatare. “Nga viti 2012 deri në vitin 2018 pensionet kanë pasur një rritje të përcaktuar me ligj sipas kostos së jetesës (50%) dhe

Read Full Article
“Negociatat me Sofjen”, Milloshoski: Osmani, të raportojë në Kuvend

“Negociatat me Sofjen”, Milloshoski: Osmani, të raportojë në Kuvend

Kreu i Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvend, Antonio Milloshoski fton ministrin e jashtëm, Bujar Osmani që të paraqitet në trupin punues të Kuvendit dhe të tregojë përgjigjet e Maqedonisë së Veriut dërguar në Sofje për të ashtuquajturin “plani

Read Full Article

09
Dhj
Ardhja e ekipit të ekspertëve amerikanë për të kontrolluar nëse zyrtarët aktualë dhe të mëparshëm...
09
Dhj
Maqedonia e Veriut dhe BE ja kanë nënshkruar marrveshje të reviduar për implementimin e planit...
09
Dhj
Transportuesit privat kanë terhequr autobusët nga rrugë kryqet te Qendra tregtare Mavrovasa dhe Kryqi i...
09
Dhj
Bashkimi Evropian kërkon që lufta kundër korrupsionit të vazhdojë përmes institucioneve. Ato duhet të veprojnë...