Back to homepage

Tag "Arjanit Hoxha"

Partia e Arijanit Hoxhës mban Kuvendin Themelues

Partia e Arijanit Hoxhës mban Kuvendin Themelues

Partia Demokratike Evropiane quhet subjekti i ri politik i nisur nga Arjanit Hoxha, ish zëvendëskryetar i Lëvizjes Besa. Kjo parti mban sot në Shkup, Kuvendin Themelues ku do të zgjedhë organet drejtuese të saj. Hoxha tha se kjo parti do

Read Full Article
Të shtunën Kuvendi themelues i partisë së Arjanit Hoxha

Të shtunën Kuvendi themelues i partisë së Arjanit Hoxha

Kuvendi Themelues i Partisë Demokratike Evropiane (PDE) të Arjanit Hoxhës do të mbahet të shtunëm (12.08.2023) me fillim prej ora 12:30 në ”DoubleTree by Hilton”, në Shkup, njofton Flaka Po cili do të jetë identitet politik i këtij subjekti politik?

Read Full Article
Po shtohet lista e liderëve shqiptarë në Maqedoninë e Veriut!

Po shtohet lista e liderëve shqiptarë në Maqedoninë e Veriut!

Pa kaluar dy javë, në skenën politike të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut u paralajmërua formimi edhe i dy subjekteve të tjera politike, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Fillimisht, ishte Izet Mexhiti që paralajmëroi largimin nga BDI dhe formimin e

Read Full Article
Hoxha i prerë: S’ka logjikë të flitet për bashkëpunim opozitar me Alternativën

Hoxha i prerë: S’ka logjikë të flitet për bashkëpunim opozitar me Alternativën

Pas lajmeve në disa media maqedone se Besa, ASH dhe Alternativa po punojnë për një front opozitar, në një prononcim për mediat maqedonase, zëvëndeskryetari i Besës, Arjanit Hoxha ka hedhur poshtë këto informacione. “S’ka logjik të flitet për bashkëpunim opozitar

Read Full Article
Hoxha: Lëvizja Besa në vazhdimësi do të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Hoxha: Lëvizja Besa në vazhdimësi do të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha në “Click 21” deklaroi se si parti mbeten në kërkesën e vazhdueshme për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Hoxha tha se këtë e kanë kërkuar prej largimit nga Qeveria, për shkak se siç tha ai,

Read Full Article