Back to homepage

Etiketë "Azerbajxhani"

Azerbajxhani do të furnizojë me naftë zjarrfikësit dhe ambulancat ukrainase

Azerbajxhani do të furnizojë me naftë zjarrfikësit dhe ambulancat ukrainase

Kompania shtetërore e naftës e Azerbajxhanit, SOCAR, ka konfirmuar për BBC,  se do t’i furnizojë shërbimet e zjarrfikësve dhe ambulancës të Ukrainës me derivate nafte falas për tërë kohën sa do të zgjasë konflikti. Lëvizja vjen pas një telefonate midis

Read Full Article

28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...