Back to homepage

Etiketë "Bashkim Hasani"

Mbledhja në BDI-së në Gostivar. Prononcohen  Bejta e Hasani

Mbledhja në BDI-së në Gostivar. Prononcohen Bejta e Hasani Updated

Në zyrat e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, sonte është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryetari Valdet Xhaferi në përbërje të zgjeruar, njofton Flaka. Në mbledhje kanë marrë pjesë edhe anëtarët e kryesisë Nevzat Bejta e Talat

Read Full Article
BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

Nuk jemi kundër Ahmetit, qëllimi është ta shpëtojmë BDI dhe Ahmetin që lideri të mos e përjetoj fatin e Arben Xhaferit dhe Meduh Thaçit, respektivisht me partinë udhëheq Artan Grubi, ndërsa Ahmeti është vetëm kryetar formal, thonë të pakënaqurit në

Read Full Article
Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit”

Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” Updated

I ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” nëpërmjet një komunikate të nënshkruar nga disa funksionarë kanë ngritur zërin duke kërkuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti që të gjejë zgjidhje për ruajtjen e unitetit partiak. Konstatojnë se: -Në BDI gati per dy

Read Full Article
Hasani takon përfaqësues të kompanive të specializuara në fushën e sigurisë kibernetike

Hasani takon përfaqësues të kompanive të specializuara në fushën e sigurisë kibernetike

Zv.ministri i mbrojtjes, Bashkim Hasani ka realizuar takim me përfaqësues të kompanive “S3K” nga Republika e Italisë dhe “Moveo Technology Albania”, kompani të cilat janë të specializuara në fushën e sigurisë kibernetike, që ofrojnë shërbime të ndryshme nga sektori i

Read Full Article
Hasani në Sofje: Sfidat dhe kërcënimet nga lufta në Ukrainë, duhet të veprojmë së bashku

Hasani në Sofje: Sfidat dhe kërcënimet nga lufta në Ukrainë, duhet të veprojmë së bashku

“Për t’iu përgjigjur sfidave dhe kërcënimeve që dalin nga lufta në Ukrainë, duhet të veprojmë së bashku dhe të koordinohemi duke përmirësuar bashkëpunimin e ndërsjelltë”, kështu tha zv.ministri i mbrojtjes Bashkim Hasani në panel diskutimi me temë “Impakti i Luftës

Read Full Article

28
Nën
Çmimi i benzinave ulet për 2 denarë, ndërsa i naftës për 1,5 denarë, përcjell TV21....
28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...