Back to homepage

Etiketë "Besa trans"

Licencë false, aktakuzë ndaj “Besa Transit” dhe drejtuesit të saj

Licencë false, aktakuzë ndaj “Besa Transit” dhe drejtuesit të saj

Prokuroria informon se pas procedurës paraprake dhe kontrolleve të hollësishme, prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup sot ka ngritur aktakuzë kundër një personi fizik dhe një personi juridik për veprën penale – Falsifikimi i dokumenteve. Bëhet fjalë për

Read Full Article
Nis ekspertiza e re për aksidentin me autobusin e Besa Trans

Nis ekspertiza e re për aksidentin me autobusin e Besa Trans

Avokati i një pjese të familjeve të udhëtarëve të vdekur dhe të lënduar nga aksidenti i autobusit Besa Trans në autostradën Struma në Bullgari, Nikollaj Dimitrov, për korrespondentin e MIA-s nga Sofja tha se ekspertiza në terren tashmë ka filluar.

Read Full Article
Viti 2021 kaloi nën hijen e aksidentit tragjik që shkaktoi vdekjen e 45 personave!

Viti 2021 kaloi nën hijen e aksidentit tragjik që shkaktoi vdekjen e 45 personave! Updated

Data 23 nëntor i vitit që po lejmë pas, do të mbahet mend si dita më tragjike për banorët e Maqedonisë së Veriut. Është kjo ngjarja që po karakterizon vitin 2022, shkruan Flaka Atë ditë, një autobus i kompanisë “Besa

Read Full Article

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...