Back to homepage

Etiketë "Bill Clinton"

Momenti historik kur Bill Clinton dha urdhrin për bombardimin e Serbisë

Momenti historik kur Bill Clinton dha urdhrin për bombardimin e Serbisë

Sot mbushen 23 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë. Në këtë datë të vitit 1999-të sekretari i atëhershëm i Aleancës Veriatlantike, Javier Solana kishte dhënë dritën e gjelbër për fillimin e

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...