Back to homepage

Etiketë "Blerim Bexheti"

Kastriot Rexhepi deputeti i 16-të në BDI, apo deputeti i 3-të te ‘Grupi Zjarrit’?

Kastriot Rexhepi deputeti i 16-të në BDI, apo deputeti i 3-të te ‘Grupi Zjarrit’? Updated

“Bashkë”, është motoja famoze e partisë së Ali Ahmetit. Me këtë moto kjo parti disa herë ka hyrë në procese zgjedhore. E me këtë moto, sonte, dy zyrtarët e lartë të BDI, Izet Mexhiti e Blerim Bexheti kanë përshkruar fotografinë

Read Full Article
“Grupi i zjarrit” takon Ahmetin

“Grupi i zjarrit” takon Ahmetin

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sot realizoi takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, përcjell TV21. Bexheti tha se në takim janë adresuar pakënaqësitë dhe se nuk janë aty për ndonjë marrëveshje. “Sot këtu nuk jemi për marrëveshje,

Read Full Article
BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

Nuk jemi kundër Ahmetit, qëllimi është ta shpëtojmë BDI dhe Ahmetin që lideri të mos e përjetoj fatin e Arben Xhaferit dhe Meduh Thaçit, respektivisht me partinë udhëheq Artan Grubi, ndërsa Ahmeti është vetëm kryetar formal, thonë të pakënaqurit në

Read Full Article
Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit”

Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” Updated

I ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” nëpërmjet një komunikate të nënshkruar nga disa funksionarë kanë ngritur zërin duke kërkuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti që të gjejë zgjidhje për ruajtjen e unitetit partiak. Konstatojnë se: -Në BDI gati per dy

Read Full Article

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...