Back to homepage

Etiketë "Bojko Borisov"

Arrestohet ish-kryeministri i Bullgarisë, abuzoi me fondet e BE-së

Arrestohet ish-kryeministri i Bullgarisë, abuzoi me fondet e BE-së

Ish-kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov u arrestua këtë të enjte gjatë një operacioni policor të lidhur me hetimet e zyrës së prokurorit të BE-së, sipas Ministrisë së Brendshme bullgare. Në njoftimin e ministrisë, thuhet se bashkë me Borisovin u arrestuan

Read Full Article
Borisov: Mbledhja e Këshilit Këshilldhënës ishte e panevojshme

Borisov: Mbledhja e Këshilit Këshilldhënës ishte e panevojshme

Ish-kryeministri i Bullgarisë dhe lideri i partisë GERB, Bojko Borisov, ka komentuar sot mbledhjen e djeshme të Këshillit Këshillëdhënës për Siguri Kombëtare. Sipas tij, kjo mbledhje ka qenë e panevojshme, por megjithatë sipas tij presidenti Rumen Radev ka pamundësuar çdo

Read Full Article

28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...