Back to homepage

Etiketë "Boris Johnson"

Boris Xhonson në deklaratën e tij për NATO-n nuk e përmend as Petrovskën, e as Maqedoninë e Veriut

Boris Xhonson në deklaratën e tij për NATO-n nuk e përmend as Petrovskën, e as Maqedoninë e Veriut

Teksti që po analizojmë, në titull mban të pavërteta dhe është senzancional. Nga njëra anë, me ironi “përqeshet” gatishmëria e ministres së mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut, Sllavjanka Petrovska për të ndihmuar aleatët në NATO në një konflikt eventual Ruso –

Read Full Article
Johnson godet sërish Putin: I tmerruar nga liria në Ukrainë, në Rusi vriten kundërshtarët

Johnson godet sërish Putin: I tmerruar nga liria në Ukrainë, në Rusi vriten kundërshtarët

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson është shprehur në një deklaratë të fundit se Putini e pushtoi Ukrainën pasi aty ka “liri të shtypit”, “zgjedhje të lira” dhe presidenti rus është i tmerruar se modeli ukrainas mund të përhapet

Read Full Article
Johnson premton më shumë pajisje mbrojtëse për Ukrainën

Johnson premton më shumë pajisje mbrojtëse për Ukrainën

Kryeministri britanik, Boris Johnson do të sigurojë më shumë pajisje mbrojtëse për Ukrainën. “Udhëheqësit diskutuan nevojat urgjente të Forcave të Armatosura të Ukrainës dhe Kryeministri u zotua të punojë me partnerët për të siguruar pajisje të mëtejshme mbrojtëse”, tha një

Read Full Article
Boris Johnson: Ukrainasit po luftojnë heroikisht

Boris Johnson: Ukrainasit po luftojnë heroikisht

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka thënë se ukrainasit po “luftojnë heroikisht” dhe me “sukses të madh” në disa vende. Por ai tha se duhej bërë më shumë për të “ndryshuar shanset e rënda me të cilat përballet

Read Full Article
Pushtimi i Ukrainës/ Johnson: Kjo është një katastrofë për Evropën

Pushtimi i Ukrainës/ Johnson: Kjo është një katastrofë për Evropën

Pushtimi rus i Ukrainës “është një katastrofë për kontinentin tonë”, ka shkruar në Twitter kryeministri britanik Boris Johnson. Ai konfirmoi se do të bënte një deklaratë këtë mëngjes dhe do të fliste me liderët e tjerë të G7 më vonë

Read Full Article