Back to homepage

Etiketë "Borrell"

Borrelli: S’premtoj dot datë për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, por vullnet

Borrelli: S’premtoj dot datë për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, por vullnet

Borrelli u shpreh në favor të fillimit sa më parë të negociimit formal për përfshirjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Ai lëvdoi qëndrimin e RMV në konfliktin aktual, njofton Deutsche Welle. Përfaqësuesi i Lartë i BE për

Read Full Article
Borrell: Kriza mund të përhapet në Moldavi, Gjeorgji dhe Ballkanin Perëndimor

Borrell: Kriza mund të përhapet në Moldavi, Gjeorgji dhe Ballkanin Perëndimor

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të dielën, më 27 shkurt se shtetet e BE-së janë të shqetësuara se kriza e shkaktuar nga pushtimi rus i Ukrainës mund të përhapet në vendet fqinje, duke përfshirë

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...