Back to homepage

Etiketë "Çeçenët"

Kadyrov me trupat e tij “ikën” për shtëpi, ja arsyet e këtij vendimi

Kadyrov me trupat e tij “ikën” për shtëpi, ja arsyet e këtij vendimi

Luftëtarët e frikshëm çeçenë janë nxjerrë nga zona e luftës pasi kanë humbur disa qindra trupa, pretendon inteligjenca ushtarake ukrainase. Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) tha se trupat, të njohura gjithashtu si Kadyrovites, ishin kthyer në Grozny, kryeqyteti i

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...