Back to homepage

Etiketë "CoVid-19"

Maqedonia e Veriut, 68 qytetarë të infektuar me CoVid-19. Në Kërçovë 1 rast!

Maqedonia e Veriut, 68 qytetarë të infektuar me CoVid-19. Në Kërçovë 1 rast!

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 659 teste dhe janë regjistruar 68 raste të reja me COVID-19: • Shkup – 50 • Prilep – 5 • Kavadar dhe Shtip – nga 3 • Kumanovë, Manastir dhe Veles – nga

Read Full Article
Qindra të infektuar në ditë, thirrje për vaksinim në Maqedoninë e Veriut

Qindra të infektuar në ditë, thirrje për vaksinim në Maqedoninë e Veriut

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut thonë se vaksinimi me dozën e tretë, përkatësisht atë të katërt kundër COVID-19, është i domosdoshëm për arsye se virusi është ende i pranishëm, dhe në prag është sezoni i gripit të zakonshëm. Instituti

Read Full Article
96 raste të reja me Kovid-19 gjatë fundjavës

96 raste të reja me Kovid-19 gjatë fundjavës

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 962 të testuarve kanë rezultuar 96 të infektuar, transmeton Portalb.mk. Të dhënat

Read Full Article
RMV, regjistrohen 169 raste të reja me CoVid-19

RMV, regjistrohen 169 raste të reja me CoVid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 746 teste, ndërsa janë regjistruar 169 raste të reja me COVID-19. Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 242 pacientë të shëruar nga COVID-19. Në 24 orët e

Read Full Article
Mbi 20 përqind është ulur numri i rasteve të reja me CoVid-19

Mbi 20 përqind është ulur numri i rasteve të reja me CoVid-19

Në periudhën 15-21 gusht janë regjistruar gjithsej 2.686 raste të reja pozitive me COVID-19 në 34 qytete të vendit, që është rënie prej 22,7 për qind krahasuar me javën e kaluar, sipas të dhënave nga raporti javor i Institutit të

Read Full Article

09
Dhj
Në Maqedoninë e Veriut në tetor të këtij viti çmimet kanë qenë për 14.8 për...
09
Dhj
09
Dhj
Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot vendosi që të miratoje Programin për mbështetjen e mediave...
09
Dhj
Ministria e Financave, në kuadër të procesit transparent dhe inlkuziv që po zbaton në krijimin...