Back to homepage

Etiketë "David Geer"

Reformat në sektorin e sigurisë dhe inteligjencës,  larg finalizimit, thotë Geer

Reformat në sektorin e sigurisë dhe inteligjencës, larg finalizimit, thotë Geer

Reformat në sektorin e sigurisë dhe të inteligjencës janë larg nga përfundimi, sipas ambasadorit evropian David Geer. Sipas tij, procesi i integrimit në BE, i cili tani po merr vrull pas hapjes së negociatave dhe sjell kërkesa shtesë në lidhje

Read Full Article
Pendarovski dhe Gir diskutuan për sfidat në procesin e negociatave me BE-në

Pendarovski dhe Gir diskutuan për sfidat në procesin e negociatave me BE-në

 Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadorin David Gir. Në takim u bisedua për rrjedhën e mëtutjeshme të procesit integrues evropian të Republikës së Maqedonisë së

Read Full Article
Ahmeti takoi ambasadorin Geer: Vlerësohet roli  konstruktiv i BDI

Ahmeti takoi ambasadorin Geer: Vlerësohet roli konstruktiv i BDI

Pas mbajtjes së konferencës së parë ndërqeveritare në Bruksel, takova sot ambasadorin e Bashkimit Europian në vend z. David Geer, i cili më uroi për fillimin e procesit të negociatave duke vlerësuar rolin konstruktiv të BDI-së në zhbllokimin e rrugëtimit

Read Full Article

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...