Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Deklarata"

Boris Xhonson në deklaratën e tij për NATO-n nuk e përmend as Petrovskën, e as Maqedoninë e Veriut

Boris Xhonson në deklaratën e tij për NATO-n nuk e përmend as Petrovskën, e as Maqedoninë e Veriut

Teksti që po analizojmë, në titull mban të pavërteta dhe është senzancional. Nga njëra anë, me ironi “përqeshet” gatishmëria e ministres së mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut, Sllavjanka Petrovska për të ndihmuar aleatët në NATO në një konflikt eventual Ruso –

Read Full Article
Ukraina kërkon nga Maqedonia e Veriut t’i bashkohet sanksioneve ekonomike të BE-së ndaj Rusisë

Ukraina kërkon nga Maqedonia e Veriut t’i bashkohet sanksioneve ekonomike të BE-së ndaj Rusisë

Ambasadorja e Ukrainës në Maqedoninë e Veriut, Natalia Zadorozhnyuk në Panel diskutimin e CIVIL-it në temë “Kriza ruso-ukrainase dhe Maqedonia e Veriut”, që u zhvillua më 9 shkurt, deklaroi se, në lidhje me konfliktin mes Rusisë dhe Ukrainës, Ukraina pret mbështetje të qartë dhe

Read Full Article
Kuleba: Rusia përdor dezinformata dhe sulme kibernetike për të destabilizuar Ukrainën

Kuleba: Rusia përdor dezinformata dhe sulme kibernetike për të destabilizuar Ukrainën

Para më shumë se dyqind gazetarëve nga e gjithë bota, ministri i Jashtëm ukrainas Dmitry Kuleba, mbajti konferencë për shtyp, me qëllim që siç tha, t’u përgjigjet tre pyetjeve: Si erdhi deri te përshkallëzimi me Rusinë, çfarë po ndodh tani dhe çfarë

Read Full Article
Nikolloski: Miku më i madh i këtij vendi janë SHBA

Nikolloski: Miku më i madh i këtij vendi janë SHBA

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikolloski në paraqitjen e djeshme, si i ftuar në emision “Click Plus” në TV 21, e shprehu qëndrimin e tij për konfliktin në Ukrainë. Sipas tij, kur Maqedonia nuk di çfarë të bëjë në politikën e

Read Full Article
Pendarovski: Kemi përforcuar kapacitetet për luftimin e propagandës antiperëndimore

Pendarovski: Kemi përforcuar kapacitetet për luftimin e propagandës antiperëndimore

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka deklaruar se, pas referendumit dhe ndryshimit të emrit të shtetit, është rritur propaganda antiperëndimore. Pendarovski tha se, ka propaganda e cila thotë se nuk ju duhet aleanca perëndimore, NATO dhe Bashkimi

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare