Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Deklarata"

Lavrov pyet sesi anëtarësimi i Maqedonisë në NATO e ka forcuar sigurinë e Aleancës

Lavrov pyet sesi anëtarësimi i Maqedonisë në NATO e ka forcuar sigurinë e Aleancës

Pas Bullgarisë dhe Rumanisë, ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov dje ka komentuar anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Në vend të “Maqedonia e Veriut”, në përgjigjet e pyetjeve të programit “Koha javore” në televizionin shtetëror rus “Kanali i parë”, vendin

Read Full Article
Pas Europës Lindore, Rusia kërkon tërheqjen e forcave të NATO-s nga Bullgaria dhe Rumania

Pas Europës Lindore, Rusia kërkon tërheqjen e forcave të NATO-s nga Bullgaria dhe Rumania

Jo vetëm për vendet e Evropës Qendrore dhe Lindore, por kërkesa e Rusisë për tërheqjen e forcave të NATO-s (trupa të huaja, armë dhe pajisje) është për të gjitha vendet që nuk ishin anëtare të NATO-s në periudhën para vitit

Read Full Article
Deklarata e shtrembëruar e zyrtarit rus ndjell frikë për një “luftë të madhe”

Deklarata e shtrembëruar e zyrtarit rus ndjell frikë për një “luftë të madhe”

Konflitet e fuqive të mëdha, posaçërisht kërcënimet për luftë janë gjithmonë temë mediatike që prekin lexuesit dhe sjellin shumë klikime. Nga ana tjetër, nëse këto informata janë senzacionaliste, me mungesë të argumenteve, të përcjellura gabimisht dhe të hiperbolizuara i bëjnë

Read Full Article
Ambasada ruse në Shkup i është përgjigjur përmes Facebookut ministres së Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska

Ambasada ruse në Shkup i është përgjigjur përmes Facebookut ministres së Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska

Ambasada ruse në Shkup dje ka komentuar deklaratat e ministres së Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska. Ambasada kundërshton qëndrimet që po mban Maqedonia e Veriut ndaj zhvillimeve në Ukrainë dhe rreth saj, raporton Meta.mk. Ata reagojnë pas intervistave të ministres në televizionin Telma

Read Full Article
Gjykata ruse urdhëroi mbylljen e grupit për të drejtat e njeriut ‘Memorial’

Gjykata ruse urdhëroi mbylljen e grupit për të drejtat e njeriut ‘Memorial’

Gjykata e Lartë e Rusisë të martën (28 dhjetor) urdhëroi mbylljen e “Memorialit”, grupit më të shquar të të drejtave të njeriut në vend, që ishte marrë me spastrimet e epokës së Stalinit dhe simbolizonte demokratizimin post-sovjetik, raporton Euroactiv, transmeton Portalb.mk. Vendimi

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare