Back to homepage

Etiketë "Deutche Welle"

I merret licenca satelitore “Russia Today” në Gjermani, Kremlini hakmerret me mbylljen e shërbimit rus të “Deutche Welle”-s

I merret licenca satelitore “Russia Today” në Gjermani, Kremlini hakmerret me mbylljen e shërbimit rus të “Deutche Welle”-s

Autoritetet ruse ndaluan transmetimin e programeve të korporatës mediatike gjermane Deutsche Welle në vend, mbyllën zyrën e saj dhe hoqën akreditimet e gazetarëve për të punuar në Rusi. Vendimi pasoi vetëm dy ditë pasi Gjermania hoqi licencën e transmetimit satelitor

Read Full Article

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...