Back to homepage

Etiketë "Dezinformatat"

Nuk është e vërtetë që gjenerali Zaluzhni mbante një byzylyk me simbole naziste

Nuk është e vërtetë që gjenerali Zaluzhni mbante një byzylyk me simbole naziste

Zaluzhni shfaqet në disa foto me të njëjtin byzylyk, por nuk paraqet një svastikë, siç pretendohet në postim, por një simbol skandinav. Kjo foto, meqë ra fjala, është publikuar më 17 mars 2022 nga Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës. Kontrolluesit

Read Full Article
Dezinformatat mund të kontribuojnë në destabilizimin e vendit

Dezinformatat mund të kontribuojnë në destabilizimin e vendit Updated

Maqedonia e Veriut është shënjestër e dezinformatave që synojnë të nxisin ndjenjat antiperëndimore te qytetarët e Maqedonisë dhe të mbrojnë alternativa të paqarta ndaj BE-së dhe NATO-s, tha presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e

Read Full Article

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...