Back to homepage

Etiketë "Dimitar Kovaçevski"

Kovaçevski: Zgjedhjet do të mbahen me rregull, në vitin 2024

Kovaçevski: Zgjedhjet do të mbahen me rregull, në vitin 2024

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot konfirmoi se të dielën do të mblidhen partnerët e koalicionit qeverisës. Kreu i Ekzekutivit tha se kryesisht do të flitet për punën që është bërë që nga formimi i Qeverisë së re. “Të dielën do të

Read Full Article
Në opozitë ka parti që haptazi shkojnë në takime në Moskë, akuzon Kovaçevski

Në opozitë ka parti që haptazi shkojnë në takime në Moskë, akuzon Kovaçevski

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në konferencën e sotme për shtyp në Ohër tha se opozita është destruktive, ndërkaq theksoi se në opozitë ka parti të cilat haptazi shkojnë nëpër takime në Moskë, në kohën kur të gjihë po luftojnëpër ruajtjen e

Read Full Article
VMRO-DPMNE: Kovaçevski nga rroga e secilit po merr nga 3.000 denarë!

VMRO-DPMNE: Kovaçevski nga rroga e secilit po merr nga 3.000 denarë!

Nga VMRO-DPMNE-ja kanë reaguar në lidhje me rritjen e çmimeve në vend. Nga kjo parti thonë kjo vjen pasi ekzekutivi nuk po heq dorë nga akciza, ndërkaq thonë se Komisioni Rregullator i Energjetikës po përgatit rritje të re të çmimit

Read Full Article
Kovaçevski dhe Bekteshi të pranishëm në 65 vjetorin e lëshimit në përdorim  të hidrocentralit të Vërtokut

Kovaçevski dhe Bekteshi të pranishëm në 65 vjetorin e lëshimit në përdorim  të hidrocentralit të Vërtokut

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski dhe ministri i Ekonomisë, Kreshik Bekteshi, sot morën pjesë dhe mbajti fjalim me rastin e 65 vjetorit të lëshimit në përdorim  të hidrocentralit të Vërtokut në Gostivar, njofton Gostivari

Read Full Article
Kovaçevski-Stoltenberg: Si aleat i NATO-s i bashkohemi thirrjeve për de-eskalimin e situatës dhe rifillimin e dialogut diplomatik me Ukrainën

Kovaçevski-Stoltenberg: Si aleat i NATO-s i bashkohemi thirrjeve për de-eskalimin e situatës dhe rifillimin e dialogut diplomatik me Ukrainën

Në vizitën e parë zyrtare në Bruksel, kryeministri Dimitar Kovaçevski vizitoi edhe selinë e NATO-s, ku u takua me sekretarin e përgjithshëm Jens Stoltenberg, i cili i uroi pozitën e re dhe me të cilin biseduan për situatën aktuale rreth

Read Full Article