Back to homepage

Etiketë "Donald Trump"

Trump pretendon që SHBA-së i kanë humbur sekretet bërthamore

Trump pretendon që SHBA-së i kanë humbur sekretet bërthamore

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump po pretendon se Administrata Kombëtare e Arkivave dhe Regjistrimeve i ka humbur sekretet bërthamore. Madje ai Pretendon se NARA ka humbur sasi massive informacionie dhe nga presidentët e kaluar, ka raportuar

Read Full Article
FBI-ja bastisi shtëpinë e Trump, reagon Grenell

FBI-ja bastisi shtëpinë e Trump, reagon Grenell

Richard Grenell, ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë dhe Serbi dhe ish-ambasador në Gjermani ka thënë se “Trump është më i fortë se kurrë më parë”, pas lajmit për bastisjen e rezidencës së tij në Florida. FBI-ja e ka bastisur shtëpinë

Read Full Article