Back to homepage

Tag "Dritan Abazoviq"

​Kuvendi i Malit të Zi pritet të votojë, Abazoviq: Pas 30 minutave bie qeveria

​Kuvendi i Malit të Zi pritet të votojë, Abazoviq: Pas 30 minutave bie qeveria

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq në seancën e Kuvendit e cila po vazhdon, ka thënë se gjatë 100 ditëve të punës së tij, janë bërë shumë punë për të cilat koha do të tregojë. Ai tha se nuk

Read Full Article
Gjukanoviq nis iniciativën për rrëzimin e Abazoviqit pas marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe

Gjukanoviq nis iniciativën për rrëzimin e Abazoviqit pas marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe

Partia Demokratike e Socialistëve e Milo Gjukanoviqit do të nisë sot një nismë për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së drejtohet nga Dritan Abazoviq Kjo pasi Abazoviq e ka nënshkruar një marrëveshje themelore me Kishën Ortodokse Serbe Përmes një deklarate në

Read Full Article
Pa përkrahjen e partisë së Gjukanoviqit, Abazoviq nënshkruan marrëveshjen me Kishën Ortodokse Serbe

Pa përkrahjen e partisë së Gjukanoviqit, Abazoviq nënshkruan marrëveshjen me Kishën Ortodokse Serbe

Është nënshkruar Marrëveshja Themelore ndërmjet Kishës Ortodokse Serbe dhe Malit të Zi, njoftoi qeveria malazeze. Abazoviq me herët kishte konfirmuar se  marrëveshja mund të nënshkruhet në muajin gusht, por duke mos dhënë ndonjë datë.Mali i Zi hyri në një krizë

Read Full Article
Osmani – Abazoviq: Mbështetje e fuqishme për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Osmani – Abazoviq: Mbështetje e fuqishme për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Minsitri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në kuadër të Forumit Diplomatik në Ankara ka takuar zv/kryeministrin, njëherë mandatarin për formimin e ri në Mal të Zi, Dritan Abazoviq, përcjell TV21. Osmani thotë se në takim është konstatuar edhe njëherë

Read Full Article