Back to homepage

Etiketë "Driton Zenku"

Zigzaget e Bilallit

Zigzaget e Bilallit Updated

Në periudhën nga viti 2014 dhe deri vitin 2022, Bilall Kasami ka lëvizur nga një ekstrem në një tjetër. Mbahet mend koalicioni i parë parazgjedhor me një parti maqedone. Ishte Lëvizja Besa që theu akullin që nga fillimi i pluralizimit

Read Full Article
Mickoski dhe mistreci!

Mickoski dhe mistreci!

Shkruan Driton ZENKU Ishte dhjetori i vitit 2019 kur në kongesin e VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski u zgjodh lideri i kësaj partie. Një katërdhjetëvjeçar në moshë, Mickoski hyri në derën e madhe të Pallatit të Bardhë si një kuadër të mos

Read Full Article
Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Shkruan: Driton ZENKU Nga viti 2006 deri në vitin 2020 ka qenë deputet në Kuvedin e Maqedonisë së Veriut. Ka qenë eksponent i lartë i partisë maqedonase, VMRO-DPMNE. Ilija Dimovski iu drejtua me një shkrim në rrjetet sociale shefit të

Read Full Article
Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Opinion nga: Driton ZENKU “Qytetarët e Kosovës janë marrë peng dhe nuk lejohet të lëvizin. Kryeministri Rama në Bruksel: Nuk pres të zgjidhet asgjë në Bullgari. Rama në Bruksel: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s. Rama ia thotë

Read Full Article