Back to homepage

Etiketë "Edi Rama"

28 Nëntori, Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

28 Nëntori, Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin kombëtar, vizionin e të përbashkët të së ardhmes, nuk u harruan pa u përmendur edhe shqiptarët

Read Full Article
Putin synon gjunjëzimin e Perëndimit, tha Rama nga Shkupi

Putin synon gjunjëzimin e Perëndimit, tha Rama nga Shkupi

Ka nisur mbledhja e dy qeverive, të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Shkup. I pari fjalën e mori kreu i qeverisë maqedonase, Dimitar Kovaçevski i cili u shpreh se marrëdhëniet mes dy vendeve nuk kanë qenë kurrë më të

Read Full Article
Kovaçevski – Rama: Me anëtarësim do të sigurojmë jetë më cilësore

Kovaçevski – Rama: Me anëtarësim do të sigurojmë jetë më cilësore

Ka nisur në Shkup takimi ndërqeveritar me Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në fjalën e tij hapëse, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski u shpreh se të dyja vendet ndajnë një qëllim të njëjtë, e që është anëtarësimi në

Read Full Article
Rama e ekspozon Kurtin në rrjetet sociale. Ky i fundit asnjë foto me kryeministrin shqiptar!

Rama e ekspozon Kurtin në rrjetet sociale. Ky i fundit asnjë foto me kryeministrin shqiptar! Updated

Kongresi i Partive Socialiste Europiane bëri bashkë kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Eri Rama e Albin Kurti. I pari, gati në çdo postim në rrjetet sociale ka ekspozuar homologun nga Kosova, por ky i fundit duket i kursyer dhe në

Read Full Article
Rama: Pa Rusinë mund të qëndrojmë pa asnjë lloj problemi

Rama: Pa Rusinë mund të qëndrojmë pa asnjë lloj problemi

Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë një interviste për  SKYTG 24 ka folur rreth marrëdhënieve që ka vendi jonë me SHBA, Rusinë dhe Kinën. Teksa shpjegoi marrëdhëniet në të kaluarën Rama tha se Shqipëria mund të qëndrojë pa Rusinë  pa asnjë lloj

Read Full Article