Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Edi Rama"

Tensionet në veri, Rama: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo!

Tensionet në veri, Rama: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo!

Për kryeministrin Edi Rama tensionet në veri të Kosovës u provokuan fillimisht nga serbët dhe më pas autoritetet kosovare. Në një intervistë për BBC Rama tha se SHBA nuk po i bën presion Kosovës, siç mendon Kurti por po ndihmon

Read Full Article
Rama: Ndryshimi i Lezhës do të vazhdojë, ja projektet e reja që kemi

Rama: Ndryshimi i Lezhës do të vazhdojë, ja projektet e reja që kemi

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Lezhë këtë të dielë, ku vlerësoi punën e Bashkisë dhe kryebashkiakut Pjerin Ndreu, për gjendjen në të cilën ndodhet qyteti sot. Rama tha se falë punës së Bashkisë së Lezhës me në krye

Read Full Article
Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Rama: Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Rama: Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje

Kryeministri Edi Rama ka komentuar takimin maratonë të mbajtur në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. “Le të shpresojmë që djalli të mos fshihet në detaje sonte”, tha Rama përmes një postimi në Twitter, ndërsa

Read Full Article
Zejdi: Edi Rama në cilësinë e “zëdhënësit” të BDI!

Zejdi: Edi Rama në cilësinë e “zëdhënësit” të BDI!

Deputeti Skender Rexhepi ka reaguar ndaj paralajmërimit për takim të liderëve të partive politike shqiptare në Maqedoni me kryeministrit e Shqipërisë Edi Rama, përcjell TV21. Rexhepi thotë se liderët duhet të takohen me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, pasi sipas

Read Full Article
Valon Bela: Edi Rama meriton varrje publike!

Valon Bela: Edi Rama meriton varrje publike!

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Besa njëherit kryetar i degës së kësaj partie në Çair, Valon Bela në një koment që e ka lëshuar në rrjetet sociale e ka quajtur Ramën fundrinë dhe vëlla të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Madje,

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare