Back to homepage

Etiketë "Edi Rama"

Rama: Pa Rusinë mund të qëndrojmë pa asnjë lloj problemi

Rama: Pa Rusinë mund të qëndrojmë pa asnjë lloj problemi

Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë një interviste për  SKYTG 24 ka folur rreth marrëdhënieve që ka vendi jonë me SHBA, Rusinë dhe Kinën. Teksa shpjegoi marrëdhëniet në të kaluarën Rama tha se Shqipëria mund të qëndrojë pa Rusinë  pa asnjë lloj

Read Full Article
Rama: Kemi kontrabanduar vaksina me Di Maio. BE na la jashtë Europës gjatë pandemisë

Rama: Kemi kontrabanduar vaksina me Di Maio. BE na la jashtë Europës gjatë pandemisë

Edi Rama i ka dhënë fund pikëpyetjes se cili ishte vendi mik në Bashkimin Europian që u kujdes t’i jepte Shqipërisë dozat e para të vaksinave anti-Covid për bluzat e bardha në Janar të vitit 2021. Rrëfimin e tij kreu

Read Full Article
Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit për portin e Durrësit. Pasi foli për investimet, Rama u ndal edhe te turizmi, duke thënë se Shqipëria ka shënuar rritje këtë vit, teksa publikoi edhe

Read Full Article
Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tensionet gjatë natës së kaluar në very të Kosovës. Në një konferencë për shtyp së bashku me homologun spanjoll Rama tha se qeveria e Kosovës ka të drejtën dhe detyrimin të ushtrojë

Read Full Article
Rama: Shqipëria s’ka qenë kurrë më e fortë, falë miqësisë me SHBA dhe BE

Rama: Shqipëria s’ka qenë kurrë më e fortë, falë miqësisë me SHBA dhe BE

Ditën e sotme Shqipëria po feston 100 vjetorin e lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe hapjen e negociatave me Shtete e Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë për të kremtuar këtë ditë të madhe në sheshin “Skënderbej”

Read Full Article