Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Edi Rama"

Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tensionet gjatë natës së kaluar në very të Kosovës. Në një konferencë për shtyp së bashku me homologun spanjoll Rama tha se qeveria e Kosovës ka të drejtën dhe detyrimin të ushtrojë

Read Full Article
Rama: Shqipëria s’ka qenë kurrë më e fortë, falë miqësisë me SHBA dhe BE

Rama: Shqipëria s’ka qenë kurrë më e fortë, falë miqësisë me SHBA dhe BE

Ditën e sotme Shqipëria po feston 100 vjetorin e lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe hapjen e negociatave me Shtete e Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë për të kremtuar këtë ditë të madhe në sheshin “Skënderbej”

Read Full Article
Rama: Pengmarrja absurde e Shqipërisë ka marrë fund

Rama: Pengmarrja absurde e Shqipërisë ka marrë fund

Edi Rama: MË NË FUND… Negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian s’kanë më asnjë pengesë! Parlamenti i Maqedonisë së Veriut sapo ia ka ndezur dritën jeshile propozimit të fundit francez. Pengmarrja absurde e Shqipërisë ka marrë fund. U

Read Full Article
Rama: Osmani ishte i mrekullueshëm në durimin, qëndrueshmërinë dhe kokëfortësinë e tij

Rama: Osmani ishte i mrekullueshëm në durimin, qëndrueshmërinë dhe kokëfortësinë e tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe një herë ka shprehur qëndrimin e tij se Maqedonia e Veriut duhet të pranojë propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, me çka do të hapen edhe negociatat e vendit me

Read Full Article
Rama i bën thirrje Maqedonisë: Pranoni propozimin francez!

Rama i bën thirrje Maqedonisë: Pranoni propozimin francez!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mesazh në Twiter i ka bërë thirrje Maqedonisë së Veriut për të pranuar propozimin francez, si një mundësi të vetme dhe pa rezerva për të hequr veton dhe për të hapur negociatat me

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare