Back to homepage

Etiketë "Edi Rama"

Rama: Forca të jashtme po i bëjnë lajka Ballkanit Perëndimor, por nuk heqim dorë nga anëtarësimi në BE

Rama: Forca të jashtme po i bëjnë lajka Ballkanit Perëndimor, por nuk heqim dorë nga anëtarësimi në BE

Është zhgënjyese të presësh, por liderët e Ballkanit Perëndimor duhet të refuzojnë propozimet nga fuqitë e huaja të jashtme dhe të ruajnë besimin në anëtarësimin në BE, bëri thirrje kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për Financial Times, raporton

Read Full Article
Ceremonia e pritjes, Presidenti turk Erdogan mbërrin në Tiranë

Ceremonia e pritjes, Presidenti turk Erdogan mbërrin në Tiranë

Pak minuta më parë ka mbërritur në vendin tonë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Ishte Kryeministri Edi Rama që i uroi mirëseardhjen Presidentit të Turqisë, i cili mbërriti sot për të zhvilluar një vizitë njëditore në vendin tonë. Ceremonia

Read Full Article
Rama: Do kërkojmë ndarje nga RMV nëse për 6 muaj kemi probleme në hapjen e negociatave

Rama: Do kërkojmë ndarje nga RMV nëse për 6 muaj kemi probleme në hapjen e negociatave

Rama: Do kërkojmë ndarje nga Maqedonia, nëse për 6 muaj kemi probleme në hapjen e negociatave Kreu i qeverisë, Edi Rama në bilancin vjetor të qeverisë nuk ka lënë jashtë vëmendjes dhe procesin e integrimit që është peng i vetos

Read Full Article