Back to homepage

Etiketë "emigrantë"

Kapen 53 emigrantë, arrestohet një 39-vjeçar

Kapen 53 emigrantë, arrestohet një 39-vjeçar

Nga Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informuan se në stacionin pagues “Romanovc”, mbrëmë në orën 22:00 nëpunës të policisë nga Departamenti për Punë Kufitare dhe Emigrime e privuan nga liria A.Q. (39) nga fshati Stojkovë i

Read Full Article
Transportonte emigrantë nga Siria! Arrestohet 20-vjeçari

Transportonte emigrantë nga Siria! Arrestohet 20-vjeçari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme, respektivisht rreth orës 23:00 në rrugën e fshatit Brigjet e Kuqe është arrestuar 20-vjeçari A.J. nga Prilepi për shkak të transportit ilegal të emigrantëve, përcjell TV21. “Përkatësisht, ai me veturën

Read Full Article

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...