Back to homepage

Etiketë "Emmanuel Macron"

Macron: Maqedonia zgjodhi BE-në, do të jemi bashkë në një proces historik

Macron: Maqedonia zgjodhi BE-në, do të jemi bashkë në një proces historik

Presidenti francez Emmanuel Macron ka premtuar se Franca do të qëndrojë në krah të Maqedonisë së Veriut gjatë konferencës së parë ndërqeveritare me BE-në. Macron ka deklaruar se konferenca do të jetë një proces, një fazë historike për pranim të

Read Full Article
Macron betohet sërish si President

Macron betohet sërish si President

Emmanuel Macron u betua për mandatin e tij të dytë si President i Francës në një ceremoni të organizuar në Pallatin e Elizesë këtë të shtunë. Në një vend ku Presidentët rrallë rizgjidhen, Macron fitoi 58.5 % të votave në

Read Full Article
Grubi: Përgëzoj mikun e vendit tonë presidentin Macron për fitoren

Grubi: Përgëzoj mikun e vendit tonë presidentin Macron për fitoren

Populli i Francës vendosi që Emmanuel Macron t’ju prijë sërish proceseve të rëndësishme politike nga pozita e kryetarit të shtetit, është porosia e fitores së presidentit frances nga ana e zëvendëskryeministrit të parë Artan Grubi. “Përgëzoj mikun e vendit tonë

Read Full Article
Gashi për fitoren e Macronit: Jep shpresë e perspektivë për Ballkanin Perëndimor

Gashi për fitoren e Macronit: Jep shpresë e perspektivë për Ballkanin Perëndimor

Fitorja e Emmanuel Macronit si president i Francës, është shpresë e perspektivë për vendet e Ballkanit Perëndimor, vlerëson lideri i Alternativës, Afrim Gashi, transmeton TV21. “Rizgjedhja e Presidentit Macron në krye të Republikës së Francës është mirënjohje për punën e

Read Full Article
Pendarovski uron Macronin: Shpresoj se do të vazhdojmë me bashkëpunimin

Pendarovski uron Macronin: Shpresoj se do të vazhdojmë me bashkëpunimin

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka uruar Emmanuel Macronin për rizgjedhjen si president i Francës. Pendarovski tha se fitorja e Macronit është zgjedhje proevropiane në kohë sfidash dhe shpreson se bashkëpunimi mes Maqedonisë së Veriut dhe Francës do

Read Full Article

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...