Back to homepage

Etiketë "Estonia"

Vendet baltike do të mbyllin hapësirën ajrore për Rusinë

Vendet baltike do të mbyllin hapësirën ajrore për Rusinë

Vendet baltike, Letonia, Lituania dhe Estonia, u pajtuan në parim për mbylljen e hapësirës së tyre ajrore për avionët rusë, tha ministri lituanez i Transportit, Marius Skuodis. “Plani ynë është që ta hedhim hapin njëkohësisht”, shkroi Skuodis në Facebook. Këto

Read Full Article
Estonia mbyll hapësirën e saj ajrore për avionët rusë

Estonia mbyll hapësirën e saj ajrore për avionët rusë

Estonia ka mbyllur hapësirën e saj ajrore për avionët rusë, ka njoftuar kryeministrja e këtij vendi, Kaja Kallas. Kallas, u kërkoi vendeve të tjera të BE-së të ndjekin shembullin. Polonia, Britania e Madhe, Republika Çeke dhe Bullgaria gjithashtu kanë kufizime,

Read Full Article

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...