Back to homepage

Tag "Eurovision"

Finalja e Eurovision 2023, rezultat zhgënjyes për Shqipërinë

Finalja e Eurovision 2023, rezultat zhgënjyes për Shqipërinë

Albina dhe familja Kelmendi u renditën në vend të 22-të në finalen e madhe të Festivalit Europian të Këngës që këtë vit u zhvillua në Liverpul të Anglisë. Këngëtarja shqiptare, e shoqëruar nga prindërit, vëllai dhe dy motrat, shkëlqyen në

Read Full Article
Sot fillon zyrtarisht Festivali i 67-të i Eurovisionit

Sot fillon zyrtarisht Festivali i 67-të i Eurovisionit

Pesëmbëdhjetë shtete do të marrin pjesë në spektaklin e mbrëmjes së sotme, teksa dhjetë prej tyre kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës, ku do të vendoset fituesi i Eurovision 2023. Nikoqir të kësaj mbrëmjeje do të jenë Julia

Read Full Article
Pas dështimit në “Eurovision”, Ronela jep porosinë e fortë

Pas dështimit në “Eurovision”, Ronela jep porosinë e fortë

Shqipëria nuk arriti dot të prekë finalen e së shtunës. Ronela Hajati me këngën e saj të titulluar “Sekret” mbetën në gjysëmfinalen e parë, duke mos u kualifikuar tutje. Pasi u shuan shpresat për Shqipërinë, këngëtarja ka reaguar përmes një

Read Full Article
Pendohet përfaqësuesja e Maqedonisë në Eurovision

Pendohet përfaqësuesja e Maqedonisë në Eurovision

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në Eurovision, Andrea Koevska është deklaruar me rastin e hedhjes së flamurit të Maqedonisë, që për shumë kë u cilësua si veprim skandaloz, madje u kërkua dhe penalizim nga gara për shkak të gjestit të

Read Full Article