Back to homepage

Etiketë "FIFA"

FIFA zbulon golin më të shpejtë në fazën e grupeve

FIFA zbulon golin më të shpejtë në fazën e grupeve

FIFA ka bërë publike disa të dhëna në lidhje me fazën e grupeve, si psh golin më të shpejtë në këtë Botëror. Në këtë listë me top 10 janë yjet e futbollit Botëror si Ronaldo apo Messi, por goli më

Read Full Article
Inaugurohet ‘Shtëpia e Futbollit’, në Tiranë. I pranishëm edhe Sejdini

Inaugurohet ‘Shtëpia e Futbollit’, në Tiranë. I pranishëm edhe Sejdini

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka zhvilluar këtë të enjte një vizitë zyrtare në Tiranë, ku ka inauguruar hapjen e “Shtëpisë së Futbollit”, një kompleks moderni financuar pikërisht edhe nga programi “Forward” i FIFA-s, njofton Flaka i ftuar nga presidenti

Read Full Article
FIFA sanksionon Rusinë: Nuk do të mund të përdoret emri Rusi, flamuri dhe himni

FIFA sanksionon Rusinë: Nuk do të mund të përdoret emri Rusi, flamuri dhe himni

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar sot se ndeshjet ndërkombëtare të futbollit nuk do të luhen në Rusi, e cila ka kryer ndërhyrje ushtarake në Ukrainë dhe se flamuri dhe himni rus nuk do të përdoren në ndeshje. Në

Read Full Article