Back to homepage

Etiketë "Franca"

Franca do të paraqesë rezolutën për armëpushim në Ukrainë në Këshillin e Sigurimit

Franca do të paraqesë rezolutën për armëpushim në Ukrainë në Këshillin e Sigurimit

Franca do të paraqesë një rezolutë të hënën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara duke bërë thirrje për qasje të papenguar humanitare në Ukrainë si dhe një armëpushim. Kështu është bërë me dije nga një deklarate nga Pallati

Read Full Article
Franca konfiskon anijen ruse në Kanalin Anglez

Franca konfiskon anijen ruse në Kanalin Anglez

Marina franceze ka kapur një anije mallrash në kanalin anglez me destinacion qytetin rus të Shën Petersburgut, ka mësuar BBC. Zyrtarët francezë i thanë BBC-së se anija u kap në përputhje me sanksionet e reja të BE-së dhe thanë se

Read Full Article