Back to homepage

Etiketë "Gostivar"

СДСМ-Гостивар: Од септември историско највисоко зголемување на пензиите

СДСМ-Гостивар: Од септември историско највисоко зголемување на пензиите Updated

Новиот претседател на Општинската организација на СДСМ во Гостивар, Игор Велјаноски преку средба со пензионерите и прес конференција информираше за измените и дополнувањата на Законот за пензиско и инвалидско осигурување, кои се однесуваат на зголемување на пензиите, пренесува Флака Интегрална

Read Full Article
Kujdesemi për pensionistët, thonë nga LSDM – Gostivar

Kujdesemi për pensionistët, thonë nga LSDM – Gostivar

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë – LSDM, organizata komunale në Gostivar, përmes një konference për shtyp të mbajtur në teatrin veror te parku i madh i qytetit, informoi mbi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për sigurimin pensional dhe invalidor e

Read Full Article
Aksident,  automjeti devijon nga rruga Gostivar – Çajlë. E drejtonte një 17 vjeçar

Aksident, automjeti devijon nga rruga Gostivar – Çajlë. E drejtonte një 17 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e hershëm të së enjtes në aksin rrugor Gostivar – Çajlë, respektivisht në hyrje të këtij fshati, njofton Gostivari Sot. Jozyrtarisht, bëhet fjalë për një 17 vjeçar nga fshati Çegran, ndërsa shkak është

Read Full Article
Mësimdhënësit e shkollave fillore pa rrogat e Nëntorit, reagon BDI dega në Gostivar

Mësimdhënësit e shkollave fillore pa rrogat e Nëntorit, reagon BDI dega në Gostivar

Mësimdhënësit e shkollave fillore të komunës së Gostivarit nuk kanë pranuar rrogat e Nëntorit. Për këtë çështje ka reaguar dega e BDI në Gostivar. Kryetar i degës, Bashkim Hasani deklaroi që derisa në çdo komunë tjetër të Maqedonisë së Veriut, mësimdhënësit

Read Full Article
Gostivar, mbyllen 3  objekte hotelerike

Gostivar, mbyllen 3 objekte hotelerike

Më datë 11.12/12.12.2021, gjatë periudhës prej 21.00 deri 02.00, nga policët e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë në koordinim me inspektorët, është kryer kontroll në 12 objekte hotelerike në rajonin e Gostivarit. Gjatë aksionit janë gjetur gjashtë persona të

Read Full Article