Back to homepage

Etiketë "Greqi"

Greqia po lufton me zjarret në Athinë. Në Bangladesh: Mbi 40 të vrarë, qindra të plagosur

Greqia po lufton me zjarret në Athinë. Në Bangladesh: Mbi 40 të vrarë, qindra të plagosur

Zjarrfikësit grekë të dielën po luftonin me një zjarr për të dytën ditë pranë dy periferive të Athinës. Mediat lokale raportuan disa dëme në shtëpi si dhe automjete, me 65 vetura zjarrfikëse dhe 283 zjarrfikës që ende operojnë në zonë.

Read Full Article
Nga sot pa PCR teste mund të hyni në Greqi

Nga sot pa PCR teste mund të hyni në Greqi

Të vaksinuarit dhe ata që kanë kaluar Kovid-19 dhe kanë certifikatë të vlefshme evropiane, nga e sot do të udhëtojnë lirshëm në Greqi, pa pasur nevojë për testime shtesë. Ndërsa për të tjerët është e nevojshme rezultat negativ apo test

Read Full Article
Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Një tërmet me magnitudë 5,5 ballë sipas shkallës Rihter u regjistruar rreth orës  22:43 6 km nga Follorina e Greqisë. Tërmeti u ndi fuqishëm në Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria, njofton Kronika Fuqia e tërmetit,

Read Full Article
Greqi, 79 të vdekur nga Covid-19

Greqi, 79 të vdekur nga Covid-19

Greqia po vijon të përballet me një situatë shqetësuese prej pandemisë së koronavirusit. Në 24 orët e fundit bilanci ka shënuar 79 të vdekur dhe 4.036 raste të reja. Që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave nga Covid ka

Read Full Article