Back to homepage

Etiketë "Hristijan Mickoski"

Nuk ndalon Kovaçevski: Ahmeti është pronari,  Dimitar Kovaçevski vasali i qeverisë!

Nuk ndalon Kovaçevski: Ahmeti është pronari, Dimitar Kovaçevski vasali i qeverisë!

Në Qeveri BDI-ja është faktor më i madh se LSDM-ja dhe është normale që Kovaçevski do ta thotë atë që Ahmeti dëshiron ta dëgjojë. Këtë e deklaroi Hristijan Mickoski, duke komentuar deklaratat e Kovaçevskit se një Qeveri kundër BDI-së, është

Read Full Article
LSDM sërish me akuzë: Mickoski peng i Apasievit

LSDM sërish me akuzë: Mickoski peng i Apasievit

Partia në pushtet LSDM, thotë se “E majta” dhe VMRO-DPMNE po përpiqen me çdo kusht të rrezikojnë rrugën evropiane të vendit. Sipas tyre, “E majta” synon të krijojë kaos në vend. “Ata janë edhe më të rrezikshëm sepse kanë marrë

Read Full Article
Mickoski: Kovaçevski po më ofendon nëpër paraqitjet e tij

Mickoski: Kovaçevski po më ofendon nëpër paraqitjet e tij

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, sot sërish ka kërkuar nga Kavadari mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai thotë se është “fyer nga kryeministri Dimitar Kovaçevski”. “Përderisa Maqedonia ka shumë probleme, ai me guxim vendos si humorist të më ofendojë

Read Full Article
LSDM: Mickoski i ndryshon qëndrimet si të dojë

LSDM: Mickoski i ndryshon qëndrimet si të dojë

Hristijan Mickoski është një politikan hipokrit dhe i paqëndrueshëm, i cili i ndryshon qëndrimet sipas dëshirës së tij, thuhet në njoftimin e LSDM-së. Pasi është pro ndryshimit të Kushtetutës dhe futjes së bullgarëve, atëherë është kategorikisht kundër, pastaj kthen përsëri

Read Full Article
Nuk do të ketë nevojë për import të rrymës, nëse menaxhohen siç duhet kapacitetet energjetike

Nuk do të ketë nevojë për import të rrymës, nëse menaxhohen siç duhet kapacitetet energjetike

“Maqedonia nuk do të jetë e varur nga importi i energjisë elektrike, nëse me kohë bëhet plan për modernizimin e kapaciteteve prodhuese siç ka ekzistuar para 6,7,8,10 vitesh në TEC Manastir, Oslomej apo nëse bëhet modernizimi i kapaciteteve hidro, d.m.th.

Read Full Article