Back to homepage

Etiketë "Irpin"

Osmani nga Irpin: Vizita në Ukrainë është akt i mbështetjes dhe solidaritetit

Osmani nga Irpin: Vizita në Ukrainë është akt i mbështetjes dhe solidaritetit

Në kuadër të vizitës së tij të punës në Ukrainë, Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, i shoqëruar nga përfaqësues të Qeverisë ukrainase, vizitoi qytetin Irpinj, në periferi të Kievit, vend i veprimeve intensive ushtarake që nga fillimi i

Read Full Article
Invazioni rus, situatë e rëndë në Irpin

Invazioni rus, situatë e rëndë në Irpin

Skena kaotike vijnë nga Ukraina. Këto janë pamjet e njerëzve që largohen nga Irpin, një qytet 20 km në veriperëndim të Kievit, i cili këtë të diel është përballur me sulme të rënda nga toka dhe ajri. Fotot e përcjella

Read Full Article