Back to homepage

Etiketë "Kiev"

Po raportohet për shpërthime të fuqishme në Kiev

Po raportohet për shpërthime të fuqishme në Kiev

Kryeqyteti i Ukrainës Kiev u trondit nga disa shpërthime të fuqishme! “Disa shpërthime në lagjet Darnytskyi dhe Dniprovskyi të kryeqytetit,” postoi kryebashkiaku i Kievit Vitali Klitschko në Telegram më 5 qershor, duke shtuar se punonjësit e shpëtimit ishin në vendngjarje.

Read Full Article
Kancelari gjerman Scholz shkon në Kiev dhe Moskë, në përpjekje për zbutjen e tensioneve

Kancelari gjerman Scholz shkon në Kiev dhe Moskë, në përpjekje për zbutjen e tensioneve

Kancelari gjerman Olaf Scholz shkon në Ukrainë dhe Rusi këtë javë në një përpjekje për të ndihmuar në zbutjen e tensioneve të përshkallëzuara pasi zyrtarët e zbulimit perëndimor paralajmëruan se Rusia mund të ndërmarrë një sulm rus ndaj Ukrainës brenda

Read Full Article