Back to homepage

Etiketë "Kina"

Rrëzohet aeroplani me 133 pasagjerë në Kinë

Rrëzohet aeroplani me 133 pasagjerë në Kinë

Aeroplani i kompanisë China Eastern Airlines me 133 njerëz në bord është rrëzuar të hënën në provincën kineze, Guanksi, kanë raportuar mediat shtetërore. Numri i viktimave nuk dihet ende. Sipas mediave, rrëzimi i aeroplanit në këtë rajon malor ka rezultuar

Read Full Article
Lavrov: Raportet Rusi-Kinë do të forcohen

Lavrov: Raportet Rusi-Kinë do të forcohen

Raportet e Rusisë dhe Kinës do të forcohen si rezultat i situatës politike, tha ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov. “Në një kohë kur Perëndimi hapur po minon të gjitha themelet mbi të cilat bazohet sistemi ndërkombëtar, sigurisht që ne

Read Full Article
Kina abstenon në Këshillin e Sigurimit

Kina abstenon në Këshillin e Sigurimit

Rusia e pengoi me VETO rezolutën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që synonte t’i jepte fund pushtimit rus të Ukrainës. Rezoluta mori 11 nga 15 votat e anëtarëve. Por

Read Full Article