Back to homepage

Etiketë "Konflikti Rusi Ukrainë"

Ndikimi i luftës në Ukrainë në rritjen e çmimit të drithërave

Ndikimi i luftës në Ukrainë në rritjen e çmimit të drithërave

Ndërsa fermerët amerikanë mbjellin kulturat bujqësore këtë vit, çmimet e drithërave si misri dhe soja janë afër niveleve rekord. Çmimet e larta kanë rritur koston si për fermerët ashtu edhe për konsumatorët. Ndërsa mbjell misër dhe sojë në arat e

Read Full Article
Po raportohet për shpërthime të fuqishme në Kiev

Po raportohet për shpërthime të fuqishme në Kiev

Kryeqyteti i Ukrainës Kiev u trondit nga disa shpërthime të fuqishme! “Disa shpërthime në lagjet Darnytskyi dhe Dniprovskyi të kryeqytetit,” postoi kryebashkiaku i Kievit Vitali Klitschko në Telegram më 5 qershor, duke shtuar se punonjësit e shpëtimit ishin në vendngjarje.

Read Full Article
Putin kërcënon të godasë objektiva të reja në Ukrainë

Putin kërcënon të godasë objektiva të reja në Ukrainë

Kërcënimin për të goditur objektiva të reja në Ukrainë presidenti i Rusisë Vladimir Putin e bëri gjatë një interviste për televizionin shtetëror Rossia-1 pjesë të së cilës u transmetuan më 5 qershor. Presidenti rus tha se “buja” rreth ofrimit të

Read Full Article
Nuk ka prova që ka vdekur pilotja e parë luftarake femër në Ukrainë

Nuk ka prova që ka vdekur pilotja e parë luftarake femër në Ukrainë

As ushtria e Ukrainës dhe as autoritetet ukrainase nuk kanë përmendur asgjë për vdekjen e një pilote femër. Mediat zyrtare, gjithashtu nuk përmendën se pilotja e parë femër luftarak në Ukrainë është vrarë. Nga kontrolli ynë rezultoi se fotot, të

Read Full Article
Ambasada ruse në Shkup kërcënon se i „evidentojnë” ato që mendojnë ndryshe, të etiketuar si „rusofobë”

Ambasada ruse në Shkup kërcënon se i „evidentojnë” ato që mendojnë ndryshe, të etiketuar si „rusofobë”

Ambasada ruse në Shkup është e vetmja në rajonin e Ballkanit e cila nëpërmjet Twitter e ka transmetuar dhe përkthyer „paralajmërimin” nga Mininistria e punëve të jashtme e Federatës Ruse për një nivel të rritur të „rusofobisë” me vërejtje se „të gjithë këto

Read Full Article