Back to homepage

Etiketë "La Liga"

Atletico fiton derbin ndaj Realit

Atletico fiton derbin ndaj Realit

Atletico Madrid ka fituar ndaj Real Madridit me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 35-të në La Liga. Golin e vetëm dhe të fitores për Atleticon e shënoi Yannick Carrascon, në minutën e 40-të. Në pjesën e dytë, Real

Read Full Article
Granada mposht Mallorcan, shënon Myrto Uzuni

Granada mposht Mallorcan, shënon Myrto Uzuni

Mallorca e Vedat Muriqit ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Granadas së Myro Uzunit, me rezultat 6-2, ku njërin nga golat e shënoi sulmuesi shqiptar.   Myrto Uzuni ka arritur që të shënojë golin e parë në La Liga. Sulmuesi

Read Full Article