Back to homepage

Etiketë "Lazim Destani"

Prononcohet Lazim Destani: Të rinjve tanë, po u sjellim një mundësi të madhe punësimi

Prononcohet Lazim Destani: Të rinjve tanë, po u sjellim një mundësi të madhe punësimi Updated

Pas inaugurimit të punimeve për ndërtimin e fabrikës për prodhimin e makinave elektrike E.Go Mobile në Zonën Ekonimike në Tetovë, përmes një deklarata me shkrim është prononcuar iniciatori dhe investitori Lazim Destani, njofton Flaka “Më i gëzuar se për investimin,

Read Full Article
Vetura elektrike e.GO do të prodhohet në Tetovë

Vetura elektrike e.GO do të prodhohet në Tetovë

“e.GO Mobile” kompania gjermane për prodhimin e automjeteve elektrike me seli në Gjermani hodhi sot gurthemelin e fabrikës që do të ndërtohet në Zonën e Lirë në Tetovë, njofton Flaka “e.GO Mobile” është njëra nga firmat e Grupit të bizneseve

Read Full Article
Lazim Destani: Sot është ditë historike për mua, Maqedoninë dhe Tetovën

Lazim Destani: Sot është ditë historike për mua, Maqedoninë dhe Tetovën

“Si sot para 50 viteve mora rrugën e mërgimit për në Gjermani dhe sot jam shumë i lumtur që po sjelli një investim nga Gjermania këtu, ky është investimi im më i rëndësishëm deri më tani dhe arsya që më

Read Full Article
Do të hapen 3 deri 4 mijë vende pune në Pollog. Faleminderit familja Destani!

Do të hapen 3 deri 4 mijë vende pune në Pollog. Faleminderit familja Destani! Updated

Në përvjetorin e Marrëveshjes paqësore të Ohrit, të shtunën më 13 Gusht, do të vendoset gurëthemeli i fabrikës së re me teknologji bashkëkohore për prodhimin e veturave elektrike nga firma ND Group në Zonën zhvillimore teknologjike – industriale në Tetovë,

Read Full Article