Back to homepage

Etiketë "Lëvizja Besa"

Besa: Kjo Qeveri nuk ka as dije as ide se si të udhëheq me shtetin

Besa: Kjo Qeveri nuk ka as dije as ide se si të udhëheq me shtetin

Lëvizja BESA përmes një komunikate ka reaguar rreth shtrenjtimeve të fundit të derivateve të naftës, duke nënvizuar se qeveria aktuale është e dështuar dhe nuk ka kapacitet të përballet me krizën ekonomike. “Pas paraqitjes të fundit ku përmes analizës të

Read Full Article
Lëvizja Besa rrit shumicën në këshillin e komunës në Tetovë!

Lëvizja Besa rrit shumicën në këshillin e komunës në Tetovë!

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes koordinatorit të këshilltarëve të BDI-së Blerim Osmani, ka vlerësuar si jo transparente punën e deritanishme të kryetarit aktual të komunës së Tetovës Bilall Kasami. Sipas BDI-së, Kasami edhe përkundër premtimeve të shumta, megjithatë nga ato

Read Full Article
Edhe një largim nga Lëvizja Besa. Ja kush është!

Edhe një largim nga Lëvizja Besa. Ja kush është!

Vazhdojnë largimet nga Lëvizja Besa.Përmes një postimi Hulis Asipi këshilltar komunal në Kumanovë, bën të ditur se largohet nga kjo parti dhe se aktivitetin e tij do ta vazhdojë si i pavarur. Postimi i plotë:Përfshirja ime aktive në proceset politike

Read Full Article
Bilall Kasamit i shkon keq. Katër kaduro sot braktisën Lëvizjen Besa!

Bilall Kasamit i shkon keq. Katër kaduro sot braktisën Lëvizjen Besa!

Bilall Kasamit i del keq. Katër kaduro sot braktisën Lëvizjen Besa. Kjo ka bërë që dita e sotme të kalon nën hijen e zhvillimeve në Lëvizjen Besa. Zhurma mediatike filloi kur lideri i kësaj partie, Bilall Kasami përmes një konference

Read Full Article
Hyjnë Fatmiri, del Sedati!

Hyjnë Fatmiri, del Sedati!

Lëvizja Besa sot është karakterizuar me aderin dhe largim nga radhët e veta. Në Besë aderoi Fatmir Limani, por largimin nga kjo parti e bëri publike njëri nga themeluesit, Sedat Ramadani. “Të nderuar miq e të dashur anëtarë të Lëvizjes

Read Full Article