Back to homepage

Etiketë "Luiza Gega"

Luiza Gega: E dua vendin tim, nuk largohem pavarësisht ofertave! Sporti s’do të dijë për politikë

Luiza Gega: E dua vendin tim, nuk largohem pavarësisht ofertave! Sporti s’do të dijë për politikë

“Sot ndihem më e emocionuar se kurrë. Vendosa të vij me ngjyrat Kuq e Zi sepse ndihem më krenare që kurrë, jo për atë që arrita por doja ti tregoja Europës që ne mund t’ja dalim. Dua të bëj disa

Read Full Article
Qindra qytetarë nderojnë Luiza Gegën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Qindra qytetarë nderojnë Luiza Gegën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Updated

Kampionia dhe rekordmenia e Europës, Luiza Gega po nderohet paraditen e kësaj të marte  me një ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Kryeministri Edi Rama ka ftuar qytetarët të duartrokasin kampionen e parë europiane të atletikës me fanellën kuqezi të

Read Full Article