Back to homepage

Etiketë "Lulzim Basha"

Ylli Rakipi: Ka ardhur momenti që Luli Basha të merret zvarrë

Ylli Rakipi: Ka ardhur momenti që Luli Basha të merret zvarrë

Në lidhje me situatën e krijuar në Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të 6 Marsit ku PD doli forcë e 3-të, gazetari Ylli Rakipi ka komentuar në emisionin Opinion në Tv Klan se ka ardhur momenti që në këtë parti të

Read Full Article
Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Në mbledhjen me krerët e degëve për analizën dhe rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit, Lulzim Basha tha se secili duhet të mbajë përgjegjësi, duke nisur nga ai vetë. Ndër të tjera tha se për një parti më të fortë

Read Full Article
Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Sali Berisha është përjashtuar përgjithmonë nga Partia Demokratike. Kryesia e PD-së i ka hequr ish-liderit demokrat dhe të drejtën për të qenë anëtar i thjeshtë i partisë. Në një mbledhje maratonë të kryesisë, që ka nisur në orën 19:00 të

Read Full Article
Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e Partisë Demokratike është rrethuar me shiritin e verdhë të policisë, pasi zona tashmë konsiderohet skenë krimi. Në ambientet e PD-së, protestuesit demokratë përdorën dhunë, duke thyer dyert dhe dritaret e godinës. Dëmet materiale janë të shumta, ndërsa disa

Read Full Article
43.385 “shuplakat” e demokratëve ndaj Bashës. Çfarë do të ndodhë me PD?!

43.385 “shuplakat” e demokratëve ndaj Bashës. Çfarë do të ndodhë me PD?!

Pas Kuvendit të 11 dhjetorit të thirrur nga delegatët, të shtunën demokratët ratifkuan me 43385 vota vendimin për shkarkimin e kryedemokratit Lulzim Basha, referendum i cili u zhvillua në të njëjtën ditë kur ky I fundit mblodhi Kuvendin Kombëtar me

Read Full Article