Back to homepage

Etiketë "Maqedonia e Veriut"

SHBA e bindur se Shkupi dhe Sofja do të gjejnë zgjidhje

SHBA e bindur se Shkupi dhe Sofja do të gjejnë zgjidhje

“SHBA fuqishëm mbështet anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian dhe beson se kjo do të jetë në të mirë të të gjitha vendeve në rajon”. Kjo thuhet në komunikatën e zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit,

Read Full Article
Dorëhqeja e Zaevit, një nga ngjarjet kryesore të vitit 2021

Dorëhqeja e Zaevit, një nga ngjarjet kryesore të vitit 2021

Pa dyshim që një nga ngjarjet kryesore që karakterizuan vitin 2021 në Maqedoninë e Veriut, ishte dorëheqja e paralajmëruar e kryeministrit, Zoran Zaev, shkruan Flaka Kështu, me 31 tetor, Zoran Zaev dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Maqedonisë së

Read Full Article